धुलोसहितको आँधीका कारण भारतमा कम्तिमा ३५ जनाको मृत्यु

फाइल फोटो

नयाँ दिल्ली– भारतको विभिन्न राज्यमा मंगलवार राति बेमौसमको वर्षापछि आएको धुलोसहितको आँधीमा परी कम्तीमा ३५ जनाको मृत्यु भएको छ ।

स्थानीय सञ्चारमाध्यमका अनुसार राजस्थान राज्यमा परेको चट्याङका कारण चार बालबालिकासहित ११ जनाको मृत्यु भएको छ । 


Advertisement

त्यसगरी पश्चिम राज्य गुजरातको कैयौं जिल्लामा आएको धूलोसहितको आँधीमा परी कम्तीका ९ जनाको मृत्यु भएको छ । भारतको गुजरात र अहमदाबाद राजकोट, पटनालगायत अन्य कैयौं जिल्लाहरू यस आँधीका कारण प्रभावित भएका छन् । 

बेमौसमी वर्षा र आँधीको कारण मध्य प्रदेश र राजस्थानका विभिन्न भागमा भएको जनधनको क्षतिप्रति भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले गहिरो दुःख व्यक्त गरेका छन् । प्रकोपमा परी ज्यान गुमाउने व्यक्तिका परिवारलाई क्षतिपूर्ति स्वरूप २ लाख भारु र घाइतेलाई ५० हजार भारु राष्ट्रिय कोषबाट तत्काल उपलब्ध गराइने प्रधानमन्त्री मोदीले बताएका छन् । 
 


Advertisement

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्