सौर्यद्वारा लिखित भाषण तथा उद्घोषण कला पुस्तक सार्वजनिक

शंकर प्रधान सौर्यद्वारा लिखित भाषण तथा उद्घोषणकला पुस्तक सार्वजनिक भएको छ ।

ड्रीम प्वाइन्ट एजुकेसनल एण्ड ट्रेनिङ इन्स्टिच्युटको दशौं वार्षिकोत्सव समारोहको क्रममा महिला, बालबालिका तथा ज्येष्ठ नागरिक मन्त्री पार्वत गुरुङले पुस्तकको लोकार्पण गरे ।


Advertisement

लोकार्पण समारोहमा बोल्दै मन्त्री गुरुङले पुस्तकले महिला तथा युवालाई आफ्ना विषय, हकअधिकार तथा मुद्दामा केन्द्रित रहेर जोडदार कुरा उठान गर्न सहयोग पुर्‍याउने विश्वास व्यक्त गरे ।

नेपाली समाजमा पुस्तौंदेखि प्रचलित बोल्नेको पिठो पनि बिक्छ र नबोल्नेको चामल पनि बिक्दैन भन्ने उखानलाई चरितार्थ गर्ने उद्देश्यले प्रकाशित पुस्तकले उत्पीडित जाति, क्षेत्र, वर्ग, लिङ्ग र व्यक्तिलाई अन्तरआत्मादेखि नै सशक्त बनाउँदै सत्य वाणी बोल्न प्रेरित गर्नेमा आफ्ना धारणा व्यक्त गरे ।


Advertisement

सम्बोधनकै क्रममा उनले नेपाल सरकारले अघि सारेको समृद्ध नेपाल, सुखी नेपालीको लक्ष्य हासिल गर्नका लागि सबैले जायज माग उठाउनुपर्ने र सम्बन्धित निकाय तथा सरकारलाई समेत झक्झक्याउन सक्नुपर्ने कुरा व्यक्त गरे ।

पुस्तकको समीक्षा गर्दै जनप्रशासन क्याम्पसका उपप्राध्यापक एवं स्थानीय शासन विज्ञ डा. बुद्धिमान श्रेष्ठले पुस्तकले अन्तरमनको भाव बोकेको र नेपाली समाजमा देखिएका जल्दाबल्दा विषय उठान गर्न सफल भएको धारणा व्यक्त गरे ।

‘जो बोल्न डराउँछ, लजाउँछ र अप्ठ्यारो मानेर पन्छिने काम गर्छ, उनको लागि यो पुस्तक रामवाण सावित हुनेछ,’ उनले भने । कलात्मक भाषण तथा उद्घोषण गर्ने सम्पूर्ण मौलिक तौरतरिकादेखि लिएर विभिन्न भाषणका नमूना समेत गहन ढंगले पुस्तकमा समावेश भएको पाउँदा औधी खुशी लागेको बताए ।

पुस्तक समीक्षाकै क्रममा अधिवक्ता, लेखक तथा सामाजिक अभियन्ता स्वागत नेपालले पुस्तकको समीक्षा गर्ने क्रममा पुस्तक व्यक्तिको व्यक्तित्वका साथै नेतृत्व क्षमता विकास गर्ने उद्देश्यले गरिएको बताए ।

उनका अनुसार आजको समयमा देशका नेताहरूको भाषण सामान्यभन्दा सामान्य व्यक्तिले बुझ्ने प्रकारको नभएको र आफूले मन्तव्य दिने क्रममा दर्शक स्रोताको ध्यान खिचिराख्नको लागि भाषण तथा उद्घोषणकला पुस्तक सहयोगी रहेको बताए ।

पुस्तकले शारीरिक गठन, आत्मबल वृद्धि गर्न, शब्द चयन लगायत अन्य विविध पक्ष समेट्न मद्दत गर्न सफल रहेको जानकारी दिए ।

कार्यक्रममा विविध क्षेत्रका व्यक्तिलाई सम्मान समेत गरिएको छ । कार्यक्रमको सभाध्यक्ष पुस्तकका लेखक एवं ड्रीम प्वाइन्ट इन्स्टिच्युटका अध्यक्ष शंकर प्रधानले गरेका थिए । कार्यक्रममा विभिन्न सांगीतिक प्रस्तुती समेत प्रस्तुत गरिएको थियो ।

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्