सर्वाेच्चलाई बारको अपिल : कम्तिमा १ महिना अत्यावश्यकबाहेक अदालत बन्द गर्नु !

फाइल फोटो

नेपाल बार एशोसिएशनले अत्यावश्यकबाहेक १ महिना अदालत बन्द गर्न सर्वाेच्च अदालतसामु अपिल गरेको छ ।

महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसबाट बच्न अदालतमा पर्याप्त उपाय र स्वास्थ्यकर्मी नभएको जनाउँदै बारले न्यायाधीश, कानून व्यवसायी र सेवाग्राहीको स्वास्थ्यलाई मध्यनजर गर्दै अदालत बन्द गर्न अपिल गरेको हो ।


Advertisement

बारका महासचिव लीलामणि पौडेलद्वारा जारी प्रेस विज्ञप्तिमा लेखिएको छ, ‘सर्वाेच्च अदालत तथा मातहत अदालतको भौतिक अवस्था एवं स्वास्थ्य सम्बन्धी उपलब्ध सेवा तथा प्रविधिको अनुपलब्धता समेतको अवस्थाले अदालतबाट प्रवाह हुने सेवामा केही सीमितता ल्याई सेवाग्राहीको भीडभाडलाई कम गराई संक्रमणको सम्भावनालाई न्युज गर्ने उपाय अवलम्बन गर्नुपर्ने टड्कारो आवश्यकता महसूस भएको छ । अतः मानव स्वास्थ्य जस्तो संवेदनशील विषयमा गम्भीर भई कम्तिमा एक महिनाका लागि अदालतमा सेवाग्राही र कानून व्यवसायीहरू समेतको उपस्थिति न्युज हुने किसिमबाट अदालतबाट नियमित प्रवाह हुने सेवामा केही कटौती गरी अदालतले कार्यसूची प्रकाशन गर्न र सेवाग्राही, कानून व्यवसायी, कर्मचारी, सुरक्षाकर्मी एवं माननीय न्यायाधीशज्यूहरूको नियमित जाँच परीक्षण गरेर मात्र सेवा प्रवाह गर्ने व्यवस्था मिलाउन ।’


Advertisement

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्