कम्पनको दोस्रो संस्करणको न्युयोर्कबाट औपचारिक लोकार्पण

न्युयोर्क – पत्रकार किशोर पन्थीबाट लिखित पुस्तक कम्पनको दोस्रो संस्करण न्युयोर्कबाट लोकार्पण गरिएको छ ।

न्युयोर्कको ज्याक्सनहाइटमा रहेको मुस्ताङ थकाली किचनमा आयोजित कार्यक्रममा पुस्तकको लोकार्पण गरिएको हो । 


Advertisement

नेपाल सरकारका महावाणिज्यदूत पुष्पराज भट्टराई, वरिष्ठ पत्रकार किशोर नेपाल, कम्पनका पात्र तथा सामाजिक अभियन्ता डाक्टर बिष्णुमाया परियार, नेपाली कांग्रेसका आमन्त्रित केन्द्रीय सदस्य आनन्द विष्ट, कानूनविद् तथा पुस्तकका पात्र खगेन्द्र जीसी र सामाजिक व्यक्तित्व डा. विनोद शाहले पुस्तकको लोकार्पण गरे ।

न्युयोर्कमा रहेका नेपाली र विभिन्न संघसंस्थाका व्यक्तित्वबीच पुस्तकको लोकार्पण गरिएको हो । पुस्तक लोकार्पणपछि महावाणिज्यदूत पुष्पराज भट्टराई, कानूनविद् खगेन्द्र जीसी र डा. विनोद शाहले पुस्तक नेपालको महाभूकम्पकको ऐतिहासिक दस्तावेज भएको उल्लेख गर्दै पुस्तकका लेखकलाई शुभकामना दिए । कार्यक्रम महावाणिज्यदूत पुष्पराज भट्टराईको प्रमुख आतिथ्यमा सम्पन्न भएको थियो । 

कार्यक्रममा महाभूकम्पको असर र पुनर्निर्माणको अवस्थाबारे बहस समेत गरिएको थियो । पहिलो चरणको कार्यक्रमको सहजीकरण सञ्चारकर्मी प्रदीप परियार थापाले गरेका थिए भने दोस्रो चरणको सहजीकरण सञ्चारकर्मी सुरेश शाहीले गरेका थिए ।

कम्पनको पहिलो संस्करण गत वर्ष पूर्व प्रधानमन्त्रीहरू डा. बाबुराम भट्टराई र माधवकुमार नेपाल लगायतले काठमाडौंमा आयोजित कार्यक्रमममा लोकार्पण गरिएको थियो भने विश्वव्यापी लोकार्पण मे ११ मा न्युयोर्कमा गरिएको थियो । पुस्तकको दोस्रो संस्करण नेपालमा दोस्रो ठूलो भूकम्प आएकै दिन न्युयोर्कमा लोकार्पण गरिएको थियो । नेपालको दोस्रो ठूलो भूकम्पमा डेढ सयभन्दा धेरैको ज्यान गएको थियो । 

महाभूकम्पपछिको आर्तनाद र आशामा आधारित पुस्तकमा भूकम्पका पीडित, भूकम्पपछिको उद्दार र राहतमा खटिनेहरु, भूकम्पबाट बाँच्न सफल हुनेहरू लगायतका रोचक स्मरण समेटिएको छ । दोस्रो संस्करणमा पहिलो संस्करणपछिका पुस्तकका समीक्षा र भूकम्पको इतिहासलाई पनि समेटिएको छ ।

कमेन्ट गर्नुहोस्