एनएमबी बैंक र ओम डेभलपमेन्ट बैंकबीच मर्जरका लागि सम्झौता, अब १६३ शाखा हुने

काठमाडौं– एनएमबी बैंक लिमिटेड र ओम डेभलपमेन्ट बैंक लिमिटेड एक आपसमा मर्जरका लागि सम्झौता भएको छ । दुवै बैंकले बिहीवार काठमाडौंमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै सम्झौता गरेका हुन् ।

मर्जरका लागि बिहीवार भएको सम्झौता पत्रमा एनएमबी बैंकका तर्फबाट सञ्चालक प्रदीपराज पाण्डे र ओम डेभलपमेन्ट बैंकका तर्फबाट सञ्चालक योगेन्द्रलाल प्रधानले हस्ताक्षर गरे ।


Advertisement

मर्जरपछि बैंकको नाम एनएमबी बैंक नै रहने गरी दुवै पक्षबीच सम्झौता भएको छ । दुवै बैंकले मर्जरपछि ग्राहकलाई सरल एवंम पहुँच योग्य वित्तीय सेवा प्रदान गर्ने कार्यमा थप टेवा पुग्ने विश्वास दुवै बैंकले लिएका छन् ।

एनएमबी बैंकका सञ्चालक प्रदीपराज पाण्डले आवश्यकता अनुसार दुवै बैंकबीच मर्जर सम्झौता भएको र यसले बैंक तथा एटीएमका शाखा विस्तारमा सहयोग पुगेको भन्दै मर्जरपछि ग्राहकलाई सरल एवंम पहुँच योग्य वित्तीय सेवा प्रदान गर्ने कार्यमा थप टेवा पुग्ने बताए ।


Advertisement

त्यस्तै ओम डेभलपमेन्ट बैंक लिमिटेडका सञ्चालक योगेन्द्रलाला प्रधानले दुवै बैंकको दुवै बैंकको पुँजी पर्याप्तता र व्यवस्थापनको चुस्तता रहेको भन्दै मर्जरपछि ग्राहक वर्गलाई वित्तीय सेवा तथा सुविधा प्रदान गर्ने कार्यमा थप टेवा पुग्ने विश्वास रहेको बताए ।

एनएमबी बैंक लिमिटेडका सञ्चालक समितिका अध्यक्ष पवन गोल्यानले अहिलेसम्म दुवै बैंकले ग्राहकलाई सेवा दिन सफल रहेका र मर्जरपछि पनि ग्राहक वर्गलाई सेवा दिन सफल बन्ने विश्वास व्यक्त गरे ।

मर्जरपछि दुवैको सेयर स्वामित्व सम्पत्ति तथा दायित्व मूल्याङ्कन (डीडीए)का आधारमा गरिने बैंकले जानकारी दिएको छ ।

बैंकको कुल पुँजी साढे २० अर्ब

मर्जरपश्चात बैंकको कुल पुँजी करीब साढे २० अर्ब रुपैयाँ पुग्ने बैंकले जानकारी दिएको छ । ‘मर्जरपश्चात बैंकको कुल पुँजी तथा जगेडा कोषमा वृद्धि भई २० अर्ब ४२ करोड रुपैयाँ हुनेछ,’ विज्ञप्तिमा उल्लेख गरिएको छ, ‘निक्षेप १ खर्ब १९ अर्ब र कर्जा १ खर्ब १३ अर्ब रुपैयाँ पुग्ने बैंकले जानकारी दिएको छ ।

मर्जरपछि १ सय ६३ शाखा

दुवै बैंकको मर्जरपछि १ सय ६३ शाखा पुग्ने बैंकले जानकारी दिएको छ । हाल एनएमबी बैंकका १ सय १० वटा शाखा र ओम डेभलपमेन्ट बैंकका ५३ वटा शाखा रहेका छन् । त्यस्तै एनएमबीको ४ वटा एक्सटेनसन काउन्टर र ओम डेभलपमेन्ट बैंकको एउटा एक्सटेन्सन काउन्टरबाट बैंकिङ सेवा उपलब्ध गराइरहेका छन् । मर्जरपछि एक्सटेन्सन काउन्टर पनि ५ पुग्ने बैंकले जानकारी दिएको छ । त्यस्तै मर्जरपछि १ सय २० वटा एटीएम पुग्ने छन् । हाल एनएमबीका १ सय १ एटीएम र ओम डेभलपमेन्टको १९ वटा एटीएम रहेका छन् । यो सँगै एक्सटेन्स काउन्टर, शाखा र एटीएमको विस्तार हुने र ग्राहक वर्गलाई सेवा सुविधा पुर्‍याउन सहज हुने बैंकले जिकिर गरेको छ । 

दुवै बैंक मर्जरपछि १५ सय कर्मचारी पुग्ने र त्यसले ग्राहकलाई छिटो र छरितो सेवा उपलब्ध गराउन सजिलो हुने बैंकले बताएको छ ।

दुई पटक वर्षकै उत्कृष्ट बैंक

दुवै बैंक मर्जरपछि बैंकको नाम एनएमबि बैंक लिमिटेड नै रहने छ । यसअघि एनएमबी बैंक दुई पटक ‘बैंक अफ दि इयर’ अर्थात नेपालमा वर्षकै उत्कृष्ट बैंक हुन सफल भएको छ । सन् २०१७ र २०१८ मा एनएमबी बैंक 'बैंक अफ दि इयर' प्राप्त गरेको थियो ।
 

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्