रूपन्देहीमा डेंगु संक्रमित ५ सय पुगे, थप एक जनाको मृत्यु

प्रकाश आचार्य
प्रकाश आचार्य

लोकान्तर संवाददाता आचार्य प्रदेश नम्बर ५ बाट रिपोर्टिङ गर्छन् ।

बुटवल- रूपन्देहीमा डेंगु संक्रमबाट मृत्यु हुनेको संख्या २ पुगेको छ । आइतबार सैनामैना नगरपालिका वडा नम्बर ३  मुर्गिया निवासी ५६ वर्षिया शोभा परियारको उपचारको क्रममा लुम्बिनी प्रादेशीक अस्पातल बुटवल मृत्यु भएको छ । गएको भदौ २२ गते कपिलस्तु वाणगंगा नगरपालिका–७ की सावित्रा आचार्यको पनि प्रादेशिक हस्टिलमा मृत्यु भएको थियो ।

जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय रुपन्देहीका प्रमुख राजेन्द्रप्रसाद गिरीले जिल्लामा डेंगु संक्रमणको संख्या पाँच सय पुगेको बताए । उनले ति मध्ये ३ सय ४९ जना रुपन्देहीका र १ सय ४० बाहिरी जिल्लाका रहेको जानकारी दिए । उनले भने, ‘रोकिएको छैन । महामारी छ भन्ने अवस्था पनि छैन । नियन्त्रण गर्न लाग्नुपर्छ ।’


Advertisement

प्लेटिलेस १ लाख भन्दा कमी, सेतो रक्तकोष चार हजार भन्दा कम भएमा मात्र आफूहरुले किटको प्रयोग गरेर चेकजाँच गर्न आग्रह गरिएको बताए ।   


Advertisement

प्रकाश आचार्य
प्रकाश आचार्य

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्