हिरासतमा रहेका आलमलाई भारतीय विधायकले भेटे

गगन अर्याल र अजय अनुरागी/गौर- प्रहरी हिरासतमा रहेका पूर्वमन्त्री आफ्ताब आलमलाई भारतको विधायकले शुक्रवार साँझ भेट गरेका छन् ।

भारत बिहारको सत्ता पक्षधर जनता दल युनाइटेडको शिवहर विधान सभाका विधायक मोहम्मद सर्फुद्दीनले हिरासतमा रहेका आलमलाई भेटेका छन् । भारतको बिहारमा अहिले जनता दल युनाइटेडकै नीतिश कुमारको नेतृत्वको सरकार छ ।


Advertisement

भारतीय जनता पार्टीसँगैको एनडीए गठबन्धनको साझा सरकार बिहारमा रहेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय रौतहटको हिरासत कक्षमा रहेका आलमलाई उनले शुक्रवार साँझ ५ बजे भेट गरेका हुन् ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालय रौतहटका प्रहरी उपरीक्षक भुपेन्द्र बहादुर खत्रीका अनुसार विधायकले १० मिनेट जति आलमसँग भेट गरेका छन् । ‘उहाँले १० मिनेट जति भेट वार्ता गर्नु भयो,’ एसपी खत्रीले भने, ‘उहाँ पक्राउ परेका अभियुक्त आलमको नातामा आफ्नै सम्धी परेका कारण भेट वार्ता गरेको हो ।’  भेट वार्ता गरेर उनी सिधै फर्किएका थिए । विधायकले एसपी खत्रीसँग भने कुनै संवाद गरेनन् ।  

भारतीय विधायक सर्फुद्दीन भने नातामा पूर्वमन्त्री आलमका सम्धी हुन् । आलमको छोरा डा.फिर्दोश आलमसँग उनको छोरीको बिहे भएको हो । सर्फुद्दीनको साथमा भारत बिहारको दुई जना प्रहरी सुरक्षा गार्डको रूपमा समेत रहेका थिए । सर्फुद्दीन उक्त विधान सभामा लगातार दुई पटक निर्वाचित भएका प्रभावशाली नेताका रूपमा चिनिन्छन् ।

छोरा ‘इन्स्पेक्टर आलम’ निराश

लोकान्तरका प्रतिनिधि जिल्ला प्रहरी कार्यालयमा पुग्दा हिरासतमा रहेका आलमको छोरा निरीह देखिएका थिए । पूर्वमन्त्री आलमका छोरा डा. फिर्दोश आलम नेपाल प्रहरी संगठनका प्रहरी निरीक्षक हुन् । उनी नेपाल प्रहरीको चिकित्सक हुन् । २०७३ सालमा उनी प्रहरी संगठनमा प्रहरी निरीक्षकमा नियुक्त भएका थिए ।

उनी अहिले काठमाडौंमा कार्यरत छन् । बुवा पक्राउ परेपछि बिदा लिएर गौर आएका छन् । जिल्ला प्रहरी कार्यालय रौतहटमा भेटिएका उनले भने कुनै प्रतिक्रिया दिन मानेनन् । ‘म आफैं पनि प्रहरी संगठनको प्रहरी निरीक्षक हो,’ डा.आलमले लोकान्तरसँग भने, ‘मैले आफ्नो बुवाको गिरफ्तारीका सन्दर्भमा कुनै पनि प्रतिक्रिया दिन मिल्दैन ।’ 

उनी भने निराश देखिन्थे । उनले आफ्नो तस्वीर समेत नलिइदिन आग्रह गरेका थिए । उनको लागि त कस्तो स्थिति थियो भने जुन प्रहरी उपरीक्षक भुपेन्द्र बहादुर खत्रीले गिरफ्तार गरेका छन्, त्यसैलाई उनले सल्यूट गर्नुपरेको छ । लोकान्तरका प्रतिनिधि जिल्ला प्रहरी कार्यालयमा पुग्दा उनले एसपी खत्रीलाई सल्यूट गरेका थिए ।

कमेन्ट गर्नुहोस्