×
Bajaj Top
Khukuri
Dataz
FONEPAY

सांसदलाई सुविधा

प्रदेशसभा सांसदलाई धमाधम ल्यापटप, विरोध गर्नेहरू पनि गुपचुप बुझ्दै

धनगढी | भदौ ५, २०७६

NTC
TVS INSIDE

धनगढी – सुदूरपश्चिम प्रदेश सभाले सांसदलाई धमाधम ल्यापटप वितरण गरिरहेको छ ।

Sanima Bank
morang Auto yamaha

ल्यापटप खरिदको विरोधमा रहेका देखिएका सांसद नै अन्ततः चुपचाप ल्यापटप बुझिरहेका छन् ।


Advertisment
NMB BANK
RMC TANSEN
shivam island

आफूहरूसँग सल्लाह नै नगरी राज्यलाई व्ययभार हुने गरी ल्यापटप खरिदको भन्दै चर्को विरोधमा उत्रेका सत्ता र प्रतिपक्षका सांसदले चुपचाप ल्यापटप बुझिरहेको पाइएको हो ।

प्रदेशसभा सचिवालयले गत आव २०७५/७६ मा प्रदेशसभा सदस्यका लागि प्रति ल्यापटप ६० हजार २९९ रुपैयाँ पर्ने गरी खरिद गरेको थियो ।

Vianet communication
IME BANK INNEWS
LAxmi BAnk

मुख्यमन्त्री र मन्त्रीबाहेक सभामुख, उपसभामुख र ४५ जना प्रदेशसभा सदस्यका लागि लेनोभो ब्राण्डको ल्यापटप खरिद गरिएको छ ।

प्रदेशसभा सचिवालयका सचिव रामसिंह धामीले हालसम्म सत्ता र प्रतिपक्षका गरी ३२ जना सांसदले ल्यापपट बुझिसकेको र १३ जनाले बुझ्न बाँकी रहेको जानकारी दिए । ‘सबै दिइएको सेवासुविधा माननीय ज्यूहरूले बुझिरहनुभएको छ । कोही जिल्ला बाहिर रहनुभएकाले बुझ्नुभएको छैन,’ उनले भने ।

सचिवालयका अनुसार हाल नेपाली कांग्रेसका ७ जना सांसद र सत्ता पक्षका ६ जनाले ल्यापटप लिन बाँकी रहेको छ भने राष्ट्रिय जनता पार्टीका दुवै जना सांसदले बुझिसकेका छन् ।

संसद सचिवालय ल्यापटप खरिद प्रक्रिया अगाडि बढाउँदा खासगरी केही सत्ता पक्षका र प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेस र राष्ट्रिय जनता पार्टीका सांसद विरोधमा उत्रिनुका साथै नबुझ्ने अडानमा पुगेका थिए तर हाल सबैले बुझ्न थालेका हुन् ।

नेपाली कांग्रेसका संसदीय दलका नेता डा. रणबहादुर रावलले सचिवालयले आफूहरूसँग सल्लाह नै नगरी राज्यको भार थपिने गरी आफूहरूको लागि ल्यापटप खरिद गरेकाले विमति जनाएको र प्रतिपक्षले नलिने निर्णयमा पुगेको बताए तर प्रविधिको विरोधी भने आफूहरू नरहेको उनको भनाई थियो ।

ल्यापटप नलिने अडानबीच फेरि किन त्यही ल्यापटप बुझ्न थाल्नुभयो भन्ने जिज्ञासामा नेता रावलले भने, ‘प्रविधिसँग जोडिएको ल्यापटप त हामी आफैं पनि खरिद गर्न सक्छौं नि ! हामीले प्रविधिको विरोध गरेका होइनौं । व्ययभार थपिने प्रवृत्तिको विरोध गरेका हौं । साथीहरूले बुझ्नुभएको होला, त्यो उहाँहरूको कुरा हो तर मैले अझै बुझेको छैन ।’

राष्ट्रिय जनता पार्टीकी सांसद मालामति रानाले सबैले आफ्नो निर्णयमा अडिग रहन नसकेपछि अन्ततः आफूले पनि ल्यापटप बुझेको प्रतिक्रिया दिइन् । ‘कांग्रेसका साथीहरू निर्णयमा अडिग रहन सक्नुभएन । हामी २ जनाले बुझ्नु र नबुझ्नुमा सरकारलाई केही फरक पार्ने थिएन । पछि दिएको सेवा लिएका हौं ।’

सुदूरपश्चिम प्रदेश सभामा ५३ जना सांसद छन् । जसमध्ये १ राज्यमन्त्रीसहित ८ जना मन्त्रीले मन्त्रालयबाट ल्यापटप पाएका छन् । बाँकी सांसदको लागि सचिवालयले खरिद गरेको हो ।

पेपरलेसको बाटोमा संसद

प्रदेशसभा सचिवालयले संघीय संसदझैं प्रदेश सभालाई पनि पेपरलेस बनाउने रणनीतिका साथ लागेको जनाएको छ । सचिवालयका सचिव धामीले प्रविधिको प्रयोगको लागि दिइएको ल्यापटप सो अनुुसार प्रयोगको लागि सबैले उत्तिकै निगरानी बढाउन जरुरी रहेको बताए ।

JYOTI
Kumari
TATA Below
NLIC
Mega Bottom
माघ ९, २०७८

चिकित्सा शिक्षा आयोगद्वारा सञ्चालित एमडी/एमएस प्रवेश परीक्षामा नक्कली परीक्षार्थीसहित तीन जनालाई शनिवार प्रहरीले पक्राउ गरेको छ ।  परीक्षामा नक्कली परीक्षार्थी बनी परीक्षा दिने, बिचौलियाको रुपमा नक्कली परीक्...

माघ ९, २०७८

काँग्रेस केन्द्रीय सदस्य रामहरि खतिवडाले संविधानअनुसार चुनाव हुने बताएका छन् । उनले संविधानअनुसार चुनाव हुन्छ भन्दा एमालेमा रूवाबासी सुरु भएको समेत टिप्पणी गरेका छन् । ‘निर्वाचित निकाय देख्न  नसक्न...

माघ ९, २०७८

पोखरामा लामो समयदेखि निर्माण व्यवसायमा संलग्न रोल्पाका धनपति बुढामगर १० दिनदेखि सम्पर्कविहीन बनेका छन् । पोखरा लामाचौर बस्दै आएका मगर कास्कीकै धम्पुसबाट पोखरा आएपछि पुस ३० बाट सम्पर्कविहीन बनेको उनकी श्रीमति टे...

माघ ९, २०७८

देउखुरीमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा एकजनाको मृत्यु भएको छ । आज साँझ लमहीदेखि गढवातर्फ जाँदै गरेको रा५प ५७१४ नंको मोटरसाइकलले विपरीत दिशाबाट आइरहेको साइकल यात्रीलाई बचाउन खोज्दा लमही नगरपालिका–४ बला...

माघ ९, २०७८

मोरङको विराटनगरसँग जोडिएको दशगजा क्षेत्रमा भारतीय सीमा सुरक्षा बल (एसएसबी) ले सुरक्षा पोष्ट बनाउँदा पनि सरकार भने मौन बनेको छ । विराटनगर वडा नं १६ को दरैयास्थित दशगजामा भारतीय सीमा सुरक्षा बलले आफूखुशी सु...

माघ ९, २०७८

कोरोनाको नयाँ भेरियन्ट ओमिक्रोनको सङ्क्रमण बढेसँगै पश्चिमी सीमा नाका गड्डाचौकी हुँदै भारतबाट हुने आवतजावतको कार्य बन्द गरिएको छ । प्रमुख जिल्ला अधिकारी रामप्रसाद पाण्डेयको  संयोजकत्वमा आज बसेको जिल्ला कोभिड...

यसरी नै चलाउने हो कांग्रेसका भ्रातृ संस्था ?

यसरी नै चलाउने हो कांग्रेसका भ्रातृ संस्था ?

माघ ५, २०७८

विश्वविख्यात अर्थशास्त्री एवं कूटनीतिज्ञ चाणक्यले लक्ष्य प्राप्तिका केही प्रमुख सूत्र बताएका छन्। अरू सबैलाई तपसिलमा राख्न सकिन्छ, तर एउटा सूत्रलाई कहिल्यै पनि विस्मृत हुन दिनु हुँदैन । उनी भन्छन्, 'मानिसको सबैभ...

अविकास, गरीबी र कुशासनको दुष्चक्र

अविकास, गरीबी र कुशासनको दुष्चक्र

माघ ३, २०७८

‘एसियन ड्रामा’ का लेखक गुनाल मिर्डालले न्यून आम्दानी, न्यून उत्पादकत्व, कमजोर स्वास्थ्य अवस्था र सुविधाहीन आवासले मानिसलाई गरीबीको दुष्चक्रमा पुर्‍याउने यथार्थ व्याख्या गरेका थिए । यसलाई उल्टो रूप...

कार्बनडाइअक्साइडदेखि किम जोङ उनसम्म

कार्बनडाइअक्साइडदेखि किम जोङ उनसम्म

माघ ३, २०७८

उत्तर कोरियाली ‘सर्वोच्च नेता’ किम जोङ उनको तौल घटेपछि त्यहाँका जनताहरू चिन्ता प्रकट गर्दै सामूहिक रूपमा रोएका थिए ।  हुन त उत्तर कोरियामा हाँस्ने र ताली बजाउने काम पनि सामूहिक रूपमै हुन...