भ्रष्टाचार गरेको अभियोगमा प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतविरुद्ध मुद्दा दायर

फाइल फोटो

अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले सूचना प्रसारण गर्ने सम्झौता गरेबापत १ लाख रुपैयाँ घुस लिएर भ्रष्टाचार गरेको अभियोगमा काठमाडौंको चन्द्रागिरी नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत युवराज पौडेलविरुघ विशेष अदालतमा आरोपपत्र दायर गरेको छ ।

अख्तियारमा परेको उजुरीपछि घुस लिएको अवस्थामा नियन्त्रणमा लिएकाले १ लाख रुपैयाँ बिगो कायम गरी आरोपपत्र दायर गरिएको छ ।


Advertisement

‘जिल्ला काठमाडौं, चन्द्रागिरी नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत युवराज पौडेलले चन्द्रागिरी नगरपालिकाको सूचना, सञ्चार तथा प्रसारण गर्ने प्रयोजनका लागि सम्झौता गरी विनियोजन भएको रकम मध्येबाट घुस/रिसवत माग गरेको भन्ने सूचना एवं उजुरीको आधारमा अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोग टंगालबाट खटिई गएको टोलीले प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत युवराज पौडेललाई घुस/रिसवत बापतको रु. १,००,०००।– (एक लाख) लिइसकेको अवस्थामा नियन्त्रणमा लिएको थियो,’ अख्तियारका प्रवक्ता प्रदीपकुमार कोइरालाद्वारा हस्ताक्षरित विज्ञप्तिमा लेखिएको छ, ‘अनुसन्धानको सिलसिलामा सूचना, सञ्चार तथा प्रसारणमा विनियोजन गरेको रकममध्येवाट प्रिमियर डिजिटल मिडिया प्रालिले मासिक १ पटक कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने सम्झौता गरी पहिलो किस्ताबापत २,५०,०००।– (दुई लाख पचास हजार) लिई कार्यक्रम भइरहेको अवस्थामा काठमाडौं जिल्लास्थित चन्द्रागिरी नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत युवराज पौडेलले आफ्नो जिम्मेवारी र पदीय दायित्वसमेतको ख्याल नगरी बदनियतपूर्वक सेवाग्राहीसँग रकमको बार्गेनिङ गरी घुस/रिसवतबापत रु. १,००,०००।– (एक लाख) दिन बाध्य पारी सवारी चालकलाई लिन लगाई निजले भ्रष्टाचार निवारण ऐन, २०५९ को दफा ३ को उपदफा (१) को कसूर अपराध गरेको देखिँदा बिगो रु. १,००,०००।– कायम गरी निजलाई भ्रष्टाचार निवारण ऐन, २०५९ को दफा ३ को उपदफा (१) र दफा ३ को उपदफा (१) को देहाय (ग) बमोजिम सजाय हुन मागदाबी लिई आज विशेष अदालत, काठमाडौंमा आरोपपत्र दायर गरिएको छ ।’ 

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्