नेपाली युवा र राजदूतबीच भेटवार्ता

बङ्लादेश (ढाका)–बङ्गलादेशका लागि नेपाली राजदूत डा वंशीधर मिश्र र नेपाली युवाबीच भेटवार्ता भएको छ ।

ग्लोबल युथ पार्लियामेण्ट र ग्लोबल ल थिङ्कर सोसाइटीद्वारा ढाकामा आयोजित ‘दोस्रो दक्षिण एशियाली युवा सम्मेलन–२०१९’ मा भाग लिन ढाका आएको सो युवाहरुको टोलीले शनिबार राजदूतसँग भेटवार्ता गरेको हो ।


Advertisement

भेटका क्रममा राजदूत डा मिश्रले दुवै देशको सरकार र जनताबीचको सम्बन्धलाई थप बलियो र सुमधुर बनाउने र नेपाल र बङ्गलादेशबीच हुने यातायात सेवालाई अझै सहज बनाउन पहल गर्ने बताए। सो अवसरमा ग्लोबल युथ पार्लियामेण्टका अध्यक्ष दिवाकर अर्यालले नेपाल र बङ्गलादेशबीचको युवाहरुको सम्बन्धलाई अझै बलियो बनाउँदै नेपालको पर्यटन क्षेत्रको विकासमा ध्यान दिन आग्रह गरे।

नेपाल बार एशोसिएसनका पूर्वकोषाध्यक्ष मोहन इङनाम, दलित महिला उत्थान सङ्घ नेपाल (एड्वान) की महासचिव विन्दु परियार, कर्णाली टेलिभिजनका अध्यक्ष डम्बर शाहु, देशान्तर साप्ताहिकका सम्पादक विष्णुप्रसाद देवकोटा र त्रिभुवन विश्वविद्यालयका उपप्रध्यापक देवीप्रसाद अधिकारीलगायतको टोलीले भेटवार्ता गरेको हो । त्यसैगरी सो टोलीले बङ्गलादेशका पूर्वगृह तथा वाणिज्यमन्त्री अल्टाफ हुसेन चौधरीलाई भेट गरेको थियो ।


Advertisement

ग्लोबल ल थिङकर सोसाइटीले युवाको क्षेत्रमा क्रियाशील विभिन्न देशका व्यक्तिलाई यही असोज २ गते बिहीबार ढाकामा ‘साउथ एशियन युथ लिडरसीप अवार्ड–२०१९’ प्रदान गरेको छ । नेपालको तर्फबाट अधिवक्ता मोहन इङनाम, (एड्वान) की महासचिव विन्दु परियार, पत्रकार डम्बर शाहु, विष्णुप्रसाद देवकोटा र सुशील दर्नाल,  उपप्रध्यापक देवीप्रसाद अधिकारी, अधिकारकर्मी नगेन्द्रप्रसाद भट्ट र बालअधिकारकर्मी दुर्गादेवी मैनालीले सो अवार्ड प्राप्त गरेका थिए ।

त्यसैगरी सविन लामिछाने, पर्यटन व्यवसायी रामप्रसाद सापकोटा, दृष्टिविहीन अधिकारकर्मी नीरबहादुर श्रेष्ठ, महिला अधिकारकर्मी रेनु ढुङ्गेल, पर्यटन व्यवसायी नानुकाजी अर्याल, उद्यमी अनुप सुनुवार र टुकी नेपालकी उपाध्यक्ष निर्मला धमलालगायत विभिन्न देशसहित ३३ युवालाई सो अवार्ड प्रदान गरिएको हो ।

त्यसैगरी ग्लोबल ल थिङकर सोसाइटीले ग्लोबल युथ पार्लियामेण्टका अध्यक्ष दिवाकर अर्याललाई ग्लोबल चेन्स मेकर अवार्ड प्रदान गरेको छ । क्षेत्रीय एकतालाई थप बलियो बनाउँदै युवाहरुको सामूहिक नेतृत्व विकासका लागि अनुभव र अवसर आदानप्रदान गर्ने उद्देश्यले आयोजना गरिएको सो दुईदिने सम्मेलनले युवाको क्षेत्रमा अझै सक्रियताका साथ काम गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरेको छ ।
 

लोकान्तर संवाददाता
लोकान्तर संवाददाता

लेखकबाट थप...

कमेन्ट गर्नुहोस्